Dil Seçiniz
Telefon
WhatsApp
Bir Cambalkon Hikayesi  devam ediyor
Bir Cambalkon Hikayesi devam ediyor

Kapıdan içeri girdiğimiz anda evin dekorasyonu hemen gözümüze çarpıyor. Dekorasyonun , zevkli birinin elinden çıkmış olduğu ilk bakışta belli oluyor. Koyu kahve tonlarıyla dekore edilmiş ve turkuaz objelerle renklendirilmiş olan salonda az eşyanın olması bize hemen minimalizm sinyalleri veriyor.

Salondan kış bahçesine doğru geçiyoruz. Koyu rengin ağırlıklı olduğu salondan açık kahve rengi ve grinin birlikte kullanıldığı kış bahçesine yumuşak bir geçiş yapıyoruz ve Hande Hanım ile keyifli sohbetimize başlıyoruz.

Hande Hanımların iki kızı var ve hal böyle olunca , Hande Hanım ile eşi kızlarının yaşam alanlarını genişletmek isterken kendi yaşam alanlarından fedakarlık etmek zorunda kalmışlar. Neticede, Hande Hanım ve eşi için evlerinde kendilerini dinleyebilecekleri bir alan kalmamış. Onlar da kış bahçesi tercih ederlerse bu sorunu çözebileceklerini düşünmüşler.

 

Serüven 2,5 yıl önce başlamış. Kış bahçesi yaptırma fikri akıllarına geldiği anda Hande Hanım ve eşi hemen katlanır ve sürme cam sistemleri yapan firmalar araştırmaya koyulmuşlar. Site yönetiminden gelen mail üzerine Albert Genau ile tanışmışlar ardından internet sitesinden önerilen çözümlere ve sistemlere bakıp “işte bu” demişler .

Yetkili bayimiz ile görüşüp, yaz kış kullanabilecekleri bir sistem istediklerinden bahsetmişler. Hande Hanım yetkili bayimiz Murat Bey için “ oluşturduğum yeni yaşam alanının mimarı” diye bahsediyor ve biz de bu cümleden epey etkileniyoruz. Başta küçük bir şekilde kapattırdıkları kış bahçesinin kullanımından son derece memnun kaldıkları için birkaç ay içerisinde hiç vakit kaybetmeden bu yaşam alanını genişletmişler.

Kış bahçeleri için seçtikleri ısıcamlı katlanır sistem bizce de İncek’in soğuk kış günlerinde doğru tercih olmuş. Kış bahçelerinin U şeklinde olması ve tavan yerine kullandıkları tente sistemi, yaz aylarında tüm camların ve tentenin açılması ile kendilerini doğrudan bahçede hissetmelerine olanak sağlamış.

 

Hande Hanım ve eşi çalıştığı için gün içerisinde kış bahçesinde çok vakit geçiremediğini belirtiyor. Burada, kendisi ve eşi akşamları zaman geçiriyormuş. Hande Hanım akşamları çok ışığa da ihtiyaçları olmadığını belirtiyor, küçük kokulu mumlar kullanarak hem kendilerini rahatlattıklarını hem de sohbetler için enfes bir ortam yarattıklarını söylüyor.

Hande Hanım aynı zaman da sanatla ilgilendiğini belirterek, burayı resim atölyesi olarak kullanma planı olduğunu söyledi. Evin babası ise zamanının çoğunu sallanan koltuğunda geçirmeyi tercih ediyormuş. Doğruyu söylemek gerekirse bu koltuk bize de pek rahat geldi.

Evin büyük kızı ise arkadaşları ile burada zaman geçirmeyi tercih ediyormuş. Biz de bu kız partilerinin ne kadar güzel olabileceğini düşünmeden edemiyoruz. Evin küçük kızının da sanata meraklı olduğunu öğreniyoruz. O da viyolensel derslerini için burayı kullanıyormuş.

 

Son olarak, Hande Hanım 2,5 yıldır 4 farklı yaşam alanını içinde barındıran kış bahçelerinden oldukça memnun olduklarını ve hatta ilerleyen süreçte daha da büyütmek istedikleri söylüyor, ve keyifli sohbetimizi sonlandırıyoruz.

Hande Hanım binlerce Albert Genau kullanıcısından sadece biri. Siz de böylesi bir kış bahçesi keyfi yaşamak istiyorsanız istiyorsanız, www.ipekyapi.com sitemiz üzerindeki iletişim numaralarımız yada iletişim formundan iletişime geçebilir,Sizlere uygun çözümü sunmaktan memnuniyet duyarız.

TEKLİF FORMU